Blog

PORADNIK KREDYTOBIORCY: KREDYT KONSOLIDACYJNY

google

Jedna, niższa rata zamiast wielu kredytów. Jak to możliwe?

Spłata kredytów pochłania większość Twoich dochodów? Kolejna rata może oznaczać brak środków do życia w przyszłości? Nie bierz następnej pożyczki! Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, które może uchronić przed nadmiernym zadłużeniem i zapewnić dodatkowy zastrzyk gotówki.

Z raportu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor za grudzień 2015 r. wynika, że ponad 1,98 mln Polaków nie reguluje terminowo swoich zobowiązań, a łączna kwota niespłacanych długów to ponad 40 mld zł. Co gorsza, tylko 1% osób nadmierne zadłużonych racjonalnie poszukuje rozwiązania swoich kłopotów. Jak mądrze pożyczać?

Rynek kredytowy oferuje mechanizmy, które pomagają osobom zadłużonym odzyskać wiarygodność i stabilizację finansową. Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla tych osób, które mają już kłopot ze spłacaniem zobowiązań w terminie i są na granicy możliwości udźwignięcia swoich zobowiązań kredytowych. Jeśli zaległości kredytowe nie sięgają 30 dni, istnieje jeszcze możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Warto o tym pamiętać, bo przekroczenie tego terminu odbiera szansę na korzystną konsolidację długu przez bank. Zasada działania kredytu konsolidacyjnego jest prosta. Polega ona na spłacie wielu, wcześniej zaciągniętych zobowiązań jednym kredytem, który dzięki wydłużeniu okresu kredytowania pozwala rozłożyć zobowiązanie w czasie i uzyskać ratę możliwą do spłaty. Kredyt konsolidacyjny może być przeznaczony na spłatę pożyczek i kredytów zaciągniętych w bankach, w ramach kart kredytowych, limitów odnawialnych w koncie osobistym itp. Dodatkowo istnieje możliwość otrzymania dodatkowej kwoty kredytu na dowolne cele.

– Dodatkowa kwota jest wypłacana kredytobiorcy i może stanowić np. wsparcie w trudnej sytuacji życiowej lub na wypadek nieprzewidzianych wydatków – tłumaczy Jagoda Surdziel, doradca finansowy Agencji Bankier w Gnieźnie.

– Kredyt konsolidacyjny umożliwia również uwolnienie zdolności kredytowej klienta w BIK. Agencja Finansowa Bankier oferuje kredyty konsolidacyjne na spłatę zobowiązań o łącznej wartości do 200 tys. zł z korzystnym oprocentowaniem na poziomie 4,9%. Wydłużenie okresu kredytowania nawet do 10 lat nie wiąże się z koniecznością przedstawienia dodatkowych zabezpieczeń na nieruchomości bądź poręczyciela.

– Dzięki konsolidacji można uzyskać zwrot pieniędzy z tytułu ubezpieczeń i odsetek naliczonych w kredytach, które będą spłacane kredytem konsolidacyjnym – zauważa Jagoda Surdziel.

– Do złożenia wniosku potrzebne są tylko dokumenty potwierdzające wysokość osiąganych dochodów oraz umowy kredytowe lub ostatnie odcinki spłat kredytów, które będą konsolidowane. Konsolidacja kredytów to również sposób na uniknięcie ryzyka nieterminowych spłat. Kredytobiorca może zwyczajnie zapomnieć o terminie płatności raty, szczególnie jeśli ma ich wiele, i narazić się na konsekwencje wynikające z tego faktu. Konsolidacja kredytów może często wręcz odmienić życie całej rodziny. Jagoda Surdziel podaje przykład małżeństwa, które płaciło raty na poziomie 2,5 tys. zł, a osiągało dochód w wysokości 3 tys. zł. Banki odmawiały im kolejnych kredytów, klienci zaczęli brać pozabankowe pożyczki, powoli wpadając w spiralę zadłużenia. U nas otrzymali kredyt konsolidacyjny, spłacili wszystkie swoje zobowiązania, a rata obniżyła się do 1,5 tys. zł przy 10-letnim okresie kredytowania. Byli bardzo szczęśliwi – wspomina doradca Bankiera.

Powrót

AGENCJA FINANSOWA BANKIER

Udzielamy kredyty gotówkowe, kredyty dla firm oraz pożyczki.

Dzięki naszym doradcom mobilnym, którzy jeżdżą do Klientów, aby pomóc im w dopełnieniu wszelkich formalności, nasi Klienci nie muszą dojeżdżać do Bydgoszczy.

Przejdź do kontaktu

© Copyright 2019 | Agencja Finansowa BANKIER

Realizacja:roxart