Poradnik kredytobiorcy

Czy warto skorzystać z pomocy pośrednika kredytowego?

google

Na rynku funkcjonuje wiele instytucji finansowych, które oferują różnego rodzaju instrumenty pożyczkowe, lokaty czy ubezpieczenia. Przeciętnej osobie, która nie ma wykształcenia ekonomicznego, może być trudno połapać się w kruczkach prawnych, prowizjach, ukrytych opłatach oraz oprocentowaniu. Jeśli natomiast skorzysta z usług sprawdzonego pośrednika kredytowego, otrzyma wyselekcjonowane informacje oraz tylko spełniające oczekiwania oferty. Sprawdź, czym zajmuje się taki doradca i czy warto się z nim skontaktować.

Podstawowe korzyści

Jeśli chcesz uzyskać jak najtańszy kredyt, warto skorzystać z usług doradcy. Pośrednik współpracuje z wieloma instytucjami i po zapoznaniu się z Twoimi potrzebami przedstawi Ci jedną lub kilka ofert spośród tych dostępnych na rynku. Nie musisz więc chodzić po bankach i tracić czasu na porównywanie poszczególnych propozycji. Wszystko bowiem masz w jednym miejscu.

Ważne jest również to, że pośrednik ma specjalistyczną wiedzę, dlatego doskonale zdaje sobie sprawę z pułapek stosowanych przez banki i wie, na jakie zapisy w umowie zwrócić uwagę, aby później nie było przykrych niespodzianek. Przeciętny klient, nawet jeśli przeczyta dokumenty, to często nie rozumie ich, a więc nie jest też w stanie porównać ze sobą poszczególnych ofert. Natomiast wykwalifikowany doradca kredytowy doskonale orientuje się w zagadnieniach związanych z finansami i zna takie pojęcia jak: RRSO, spread, LIBOR czy WIBOR.

Dobry pośrednik powinien też klientowi wytłumaczyć, dlaczego ten, a nie inny kredyt będzie dla niego najlepszy. Pełni on w pewnym sensie funkcję edukacyjną. Dlatego cenione są w tym zawodzie takie cechy jak: komunikatywność, uczciwość czy umiejętność budowania długofalowych relacji.

Korzystając z usług profesjonalnego doradcy kredytowego, otrzymujesz więc w zamian:

  • dostęp do wielu ofert w jednym miejscu,
  • możliwość wybrania kredytu dopasowanego do Twoich potrzeb,
  • oszczędność czasu – nie musisz odwiedzać wielu banków,
  • wiedzę na temat instrumentów dłużnych,
  • fachowe doradztwo.

Pośrednik też myśli o zarobku

Należy jednak zdać sobie sprawę, że pośrednik nie pracuje przecież bezinteresownie i z czegoś musi żyć. Przeważnie jego przychód stanowi prowizja, jaką płaci mu bank od udzielonego kredytu. Dlatego doradca może mieć pokusę, aby zaoferować taki produkt finansowy, na którym najwięcej zarobi, ale nie koniecznie będzie to najlepsze rozwiązanie dla jego klienta. Ważne jest zatem, aby przed udaniem się do pośrednika sprawdzić dokładanie opinie na jego temat i wybrać takiego, któremu można zaufać. Na szczęście rynek również weryfikuje doradców i takich, którzy myślą głównie o błyskawicznym i dużym zarobku – szybko eliminuje. Jeśli natomiast firma długo prowadzi swoją działalność, to można mieć pewność, że poważnie traktuje swoich klientów i właściwie chroni ich interesy.

Przygotuj się do rozmowy

Zanim spotkasz się z pośrednikiem kredytowym, warto samemu zdobyć trochę wiedzy na temat instrumentów dłużnych. Nie chodzi oczywiście o to, żebyś wertował podręczniki z zakresu ekonomii lub studiował fachową prasę. Wypada jednak choćby skorzystać z dobrodziejstwa, jakie niesie internet i poczytać o kredytach oraz instytucjach finansowych, które ich udzielają. Dzięki temu będziesz lepiej przygotowany do rozmowy i zadasz pośrednikowi bardziej konkretne pytania.

To się opłaca!

Jeśli nie chcesz tracić czasu na kontakt z bankami i rozmowę z wieloma doradcami, to z pewnością skorzystanie z usług pośrednika kredytowego będzie najlepszym rozwiązaniem. Wybierz jednak firmę, która ma spore doświadczenie na rynku, zatrudnia wykwalifikowanych doradców oraz może pochwalić się pokaźnym portfolio klientów.

Sprawdzony pośrednik kredytowy

Szukasz pieniędzy na rozwój firmy, budujesz dom, a może chcesz kupić samochód? Ponadto zastanawiasz się, czy warto skorzystać z usług pośrednika? Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci uzyskać dogodne finansowanie. Zajmujemy się doradztwem kredytowym od wielu lat. Nasi konsultanci mogą dojechać do Twojego domu lub firmy i zaproponować Ci korzystne rozwiązania dostępne na rynku. Zapraszamy również do naszych biur stacjonarnych.

Czy ten post był przydatny?

Oceń:

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 5

Powrót

AGENCJA FINANSOWA BANKIER

Dzięki naszym doradcom mobilnym, którzy jeżdżą do Klientów, aby pomóc im w dopełnieniu wszelkich formalności, nasi Klienci nie muszą dojeżdżać do Bydgoszczy.

Przejdź do kontaktu

© Copyright 2020 | Agencja Finansowa BANKIER