Poradnik kredytobiorcy

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń z ZUS i US

google

Spis treści:

 

Przy braniu kredytu trzeba poważnie przemyśleć kilka kwestii. Istotna jest nie tylko kwota, o jaką chce się wnioskować – a także warunki spłaty zadłużenia, czy też wysokość dodatkowych kosztów związanych z pożyczką. To, czy otrzyma się wsparcie gotówkowe, jest uzależnione od wielu czynników. Banki niechętnie udzielają kredytów osobom, które są zatrudnione na podstawie umowy zlecenia, o dzieło lub mają kontrakt na czas określony.
W równie niekorzystnej sytuacji są przedsiębiorcy, którzy są dłużnikami organów podatkowych lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Bez zaświadczenia o niezaleganiu trudno będzie uzyskać pomoc finansową. Nieterminowość lub niepłacenie zobowiązań wiąże się z obniżeniem zdolności kredytowej, która ma kluczowy wpływ na decyzję o przyznaniu pożyczki. Jednak są instytucje, które nie wymagają przedłożenia stosownych dokumentów z ZUS i US. Z dalszej części artykułu dowiesz się więcej na ten temat. Zapraszamy do lektury!

Przed podjęciem decyzji…

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z możliwości finansowania, zastanów się, czy… Cię na nie stać. Niezależnie od tego, czy chcesz wziąć pożyczkę jako osoba fizyczna, czy też prawna, każde zobowiązanie gotówkowe wiąże się z ponoszeniem comiesięcznych kosztów na poczet zadłużenia. Opóźnienie w spłacie może nieść za sobą szereg problemów. Dlatego przed podjęciem decyzji weź pod uwagę swoją aktualną sytuację finansową. Policz wydatki, odejmij koszty i określ, czy suma pieniędzy, która Ci zostaje, jest wystarczająca na pokrycie ewentualnych rat kredytu.
Jeżeli tak, możesz sobie na niego pozwolić. W tym celu porównaj dostępne warianty online lub udaj się do wybranej przez Ciebie instytucji finansowej. Pamiętaj, aby zapoznać się ze szczegółowymi zasadami udzielania pożyczek. Zwróć uwagę na dokumenty niezbędne do złożenia wniosku. Poza dowodem tożsamości i zaświadczeniem o dochodach mogą być również potrzebne zaświadczenia z ZUS i US (w przypadku przedsiębiorców). Jeżeli nie chcesz udawać się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego w celu ich pozyskania, skorzystaj z usług instytucji, która ich nie wymaga.

Czy można otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń z ZUS i US?

Wybierając się do banku po kredyt w celu uregulowania zobowiązań gotówkowych, możesz spotkać się z odmowną decyzją. W szczególności, jeżeli pieniądze chciałbyś przeznaczyć na spłacenie zadłużenia z tytułu składek w ZUS albo podatków w US. Jest to spowodowane tym, iż większość instytucji finansowych wymaga przedłożenia stosownych zaświadczeń o niezaleganiu z wymienionych placówek.

Grupą docelową banków, jeżeli chodzi o firmy, są nowo otwarte działalności gospodarcze oraz małe przedsiębiorstwa. Oferowane kredyty mają pomóc tym podmiotom głównie w dalszym rozwoju bądź w napędzeniu biznesu. Zadłużeni przedsiębiorcy muszą szukać pomocy w innych instytucjach.

Zaległości w US albo w ZUS powodują, że potencjalni kredytobiorcy nie są dla banku wiarygodni. Wynika to z tego, że żadna instytucja nie chce im zaufać i niejako uwierzyć, że pieniądze z kredytu odmienią ich ciężką sytuację finansową i będą oni w stanie nie tylko spłacić zobowiązania, ale również zacząć się prężnie rozwijać. Czy zadłużeni przedsiębiorcy mają szansę na pozyskanie pomocy gotówkowej? Na szczęście tak!

Pożyczka pozabankowa bez ZUS i US

Nie mając historii lub zdolności kredytowej, a także w przypadku rosnących zaległości w ZUS i US, można zwrócić się z wnioskiem o gotówkową formę wsparcia do instytucji pozabankowych. Nawet osoby, które nie mogą uzyskać zaświadczenia o niezaleganiu w urzędach, otrzymają stosowną pomoc.
W wielu firmach finansowych żadne zaświadczenia nie są wymagane. Historia kredytowa pożyczkobiorcy też nie musi być idealna. Wówczas sprawdza się wypłacalność potencjalnego usługobiorcy. Jeśli będzie w stanie ją udowodnić – otrzyma pożyczkę. To droższe rozwiązanie niż tradycyjny kredyt bankowy, ponieważ jest obarczone dużym ryzykiem. Mianowicie pożyczkodawca nie ma pewności, czy pożyczkobiorca wywiąże się z warunków umowy.

Co jeszcze wyróżnia pożyczkę pozabankową?

  • wniosek jest w tym wypadku wręcz ekspresowo rozpatrywany,
  • każdy samodzielnie decyduje o tym, na co pożycza pieniądze,
  • wszystkie niezbędne dokumenty można zgromadzić bardzo szybko – wystarczy dowód osobisty,
  • jedyne, czego można się spodziewać, jest to, że pożyczkobiorca może (ale nie musi) zostać sprawdzony w Biurze Informacji Kredytowej albo w Biurze Informacji Gospodarczej.

Taką pozabankową formę wsparcia finansowego można otrzymać niezwłocznie, ale trzeba pamiętać, że zazwyczaj równie szybko należy ją spłacić.

Formy kredytów bez zaświadczeń o niezaleganiu

Na rynku finansowym funkcjonują pewne rozwiązania, które są dostępne dla osób zadłużonych w ZUS i US:

Kredyt celowy dla firm

Decydując się na niego, będzie można uregulować wszystkie zaległe zobowiązania względem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. Trzeba mieć na uwadze, że jest to rodzaj wsparcia celowego, którego nie otrzyma się bezpośrednio „do ręki”. Przyznana gotówka zasili konta instytucji, w których ma się zadłużenie. Dopiero gdy ZUS i US zaświadczą, że dana osoba nie jest już dłużnikiem, można liczyć na kolejną transzę środków – tym razem na potrzeby własnej działalności.

Kredyt na oświadczenie dla firm

Niektóre z instytucji bankowych oferują udzielenie kredytu gotówkowego bez zaświadczenia z ZUS i US. Zamiast tego oczekują złożenia oświadczenia, z którego będzie wynikało, że wnioskodawca nie ma żadnych zaległości finansowych.
W przypadku finansowania na oświadczenie dla firm bardzo często dochodzi do prób wyłudzeń. Dlaczego tak się dzieje? Wiele osób usiłuje oszukać swojego kredytodawcę i przekonać, że nie ma żadnych długów, mimo iż jest to niezgodne ze stanem faktycznym. Części z nich się to udaje. Czy im się to opłaca? Z pewnością nie, ponieważ muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Początkowo nawet przez kilka lat mogą czuć się bezkarnie, ale później (w najbardziej dla nich nieoczekiwanym momencie) wymiar sprawiedliwości może dowiedzieć się o oszustwie.
Wiele banków stara się w ogóle nie dopuszczać do takich sytuacji i poza wymogiem przedstawienia oświadczenia dodatkowo weryfikuje jego zgodność ze stanem faktycznym. Nawet jeśli początkowo wniosek kredytowy zostanie rozpatrzony pozytywnie, to przed przelaniem środków trzeba przedłożyć zaświadczenie o niezaleganiu z ZUS i US. Wiąże się to z koniecznością spłaty wszystkich zadłużeń. Jeśli uda się to zrobić szybko, instytucja zaaprobuje wniosek i wypłaci pieniądze.

Jeśli jednak bank będzie chciał przeanalizować całą minioną (np. z ostatnich kilku lat) historię kredytową, to samo opłacenie zaległych zobowiązań finansowych nie wystarczy i ta konkretna forma wsparcia nie zostanie przyznana.

Kredyt na spłatę zaległości z US i ZUS

Niektóre z banków chcąc pozyskać więcej klientów, oferują im uproszczone procedury ubiegania się kredyt gotówkowy. W praktyce sprowadzają się one do tego, że nie trzeba od razu przedstawiać zaświadczeń z US i ZUS. Dlatego, można złożyć w nich wniosek o finansowanie w chwili, gdy jeszcze nie ma się uregulowanych zobowiązań w wyżej wymienionych instytucjach. Istnieje realna szansa, że zostanie on rozpatrzony pozytywnie. Wtedy ma się miesiąc, a czasem nawet cały kwartał, żeby dostarczyć początkowo niewymagane zaświadczenia oraz dokumenty.

Pieniądze na uregulowanie zobowiązań z tytułu składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i podatków w Urzędzie Skarbowym można pozyskać w niektórych bankach. Część instytucji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje kredyty gotówkowe dla osób zadłużonych w powyższych instytucjach. Zazwyczaj kwoty, o które można się ubiegać, nie są wysokie. Oscylują w granicach do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a limity mogą być odmienne w każdym banku.

W przypadku otrzymania wsparcia finansowego na poczet zadłużeń w ZUS i US można bezproblemowo spłacić zobowiązania, a następnie pozyskać zaświadczenia o niezaleganiu. Wtedy można wrócić do banku, w którym początkowo dokumenty te nie były wymagane i otrzymać wyższy niż ten kredyt.

Podsumowanie

Z przedstawionych powyżej opcji kredytowych dla firm mających zobowiązania względem ZUS-u i US wynika, że istnieją na rynku rozwiązania, które mogą pomóc im w spłacie zadłużeń. Nawet w przypadku braku zaświadczeń o niezaleganiu z powyższych instytucji. Znalezienie odpowiedniej i rzetelnej placówki, która mogłaby udzielić wsparcia gotówkowego, może być czasochłonne. Jeżeli nie chcesz tracić cennego czasu na szukanie jej – zapraszamy do kontaktu (https://e-bankier.pl/kontakt/)! Agencja Finansowa Bankier oferuje kredyty dla klientów indywidualnych i firm, bez zaświadczeń z ZUS i US (do 500 tys. zł), pożyczki oraz leasingi. Przekonaj się sam – sprawdź naszą stronę internetową lub zadzwoń do doradcy. Postaramy się znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom.

Czy ten post był przydatny?

Oceń:

Średnia ocena 3.6 / 5. Liczba głosów: 5

Powrót

AGENCJA FINANSOWA BANKIER

Dzięki naszym doradcom mobilnym, którzy jeżdżą do Klientów, aby pomóc im w dopełnieniu wszelkich formalności, nasi Klienci nie muszą dojeżdżać do Bydgoszczy.

Przejdź do kontaktu

© Copyright 2020 | Agencja Finansowa BANKIER