Kredyty gotówkowe dla rolników

W ostatnich latach firmy z branży rolniczej przeżywają w naszym kraju prawdziwy rozkwit. Społeczeństwo ceni sobie naturalne produkty pochodzące z pewnego źródła i od polskich dostawców. Rolnik, jak każdy inny przedsiębiorca powinien się rozwijać – poszerzać oraz unowocześniać zakres swoich usług. Często do tego celu potrzebny jest natychmiastowy zastrzyk gotówki. W Polsce istnieje wiele banków posiadających dodatkową ofertę przeznaczoną dla osób prowadzących własną działalność w tej branży, a nawet takich, które zajmują się wyłącznie kredytami dla rolników tzw. oferty celowe. Pomoc finansowa z takiego źródła z reguły może być przeznaczona tylko na rozwój gospodarstwa np. zakup nowego gruntu, budowy lub remont gospodarstwa czy nabycie kolejnego sprzętu. Nie ma możliwości sfinansowania domowych potrzeb z otrzymanych pieniędzy – do tego służą standardowe kredyty gotówkowe dla rolników na dowolny cel, o które jako osoba prowadząca gospodarstwo rolne również możesz się starać.
Zdecydowanie się na konkretną ofertę kredytową powinno być przemyślaną i rozsądną decyzją. Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się udzielaniem pomocy finansowej, więc warto poszukać optymalnego rozwiązania dla swojej działalności. Ponadto dostępne są również kalkulatory internetowe, które porównują wybrane oferty pod względem korzyści dla klienta. W naszej firmie pracują specjaliści z doświadczeniem w tej branży. Chętnie pomożemy Ci w wyborze najkorzystniejszej opcji. U nas znajdziesz kredyt dla rolnika na najlepszych warunkach!

Formy kredytów dla rolników

Osoby prowadzące własną działalność rolniczą mogą skorzystać z kredytu rolniczego służącego do sfinansowania inwestycji w gospodarstwie lub gotówkowego dla osób indywidualnych, które mogą go przeznaczyć na dowolny cel. Kredyt tego typu został ściśle dostosowany do aktualnych potrzeb i wymagań przeciętnego gospodarstwa, czyli rynku międzynarodowego oraz zróżnicowanej pogody. Do najważniejszych zalet należy zaliczyć długi okres spłaty i elastyczne dopasowanie zadłużenia do potrzeb – w zależności od preferencji klienta.

Jakie formy kredytów dla rolników oferujemy?

 1. Kredyt na zakup maszyn rolniczych.
  Maszyny i urządzenia rolnicze są niezbędne w pracy każdego właściciela gospodarstwa. Ich szeroka funkcjonalność znacznie ułatwia i usprawnia wykonywaną pracę. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo czasu oraz energii. Niestety kupno takiego sprzętu to ogromna inwestycja, na którą wiele gospodarstw po prostu nie stać. Z pomocą przychodzą wówczas kredyty dla rolników, zwiększające szanse na dalszy rozwój i osiąganie większych zysków. W ten sposób można sfinansować kupno wielu maszyn, w tym: ciągników, kombajnów, do uprawy, siewu i sadzenia, do hodowli, do nawożenia, ochrony roślin, nawadniania, do zbioru płodów. Mogą to być maszyny zarówno nowe, jak i używane.
  W naszej firmie pomożemy również w uzyskaniu kredytu z dofinansowaniem z Unii Europejskiej. Otrzymaną dotację przekazuje się na częściowe spłacenie zakupionej maszyny.
 2. Kredyt gotówkowy na dowolny cel.
  To ostatnio jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Klienci mogą przeznaczyć otrzymane pieniądze na rozwój swojego gospodarstwa rolnego lub inne niezwiązane z nim wydatki. Ta opcja najbardziej zachęca ze względu na długie terminy spłaty oraz nieograniczoną maksymalną kwotę zadłużenia. Nasza oferta obejmuje: okres kredytowania nawet do 120 rat, możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów, gwarancję szybkiego rozpatrzenia wniosku i wydania decyzji, możliwość złożenia wniosku przez telefon, minimum formalności i oprocentowanie już od 3,9%!
  W naszej firmie uzyskasz także pożyczkę dla rolnika oraz kredyt na zakup zwierząt hodowlanych, pasz czy nawozów.
 3. Kredyt konsolidacyjny.
  Środki pozyskane z produktu konsolidacyjnego należy przeznaczyć na uregulowanie wcześniejszych zobowiązań. Głównym założeniem jest spłata wszystkich długów poprzez jedną, zazwyczaj niższą ratę. Jeżeli masz problemy finansowe, nie możesz spłacić comiesięcznych rat długu i potrzebujesz wsparcia – to opcja dla Ciebie. Oferujemy: kredyt na spłatę zadłużenia o łącznej kwocie do 200 tys. zł, oprocentowanie już od 3,9%, pomoc w uzyskaniu odsetek z banków (wcześniejsza spłata zobowiązania), okres kredytowania do maksymalnie 144 rat, nie wymagamy poręczycieli.
  Kredyt konsolidacyjny – korzyści dla klienta: ustalenie rat możliwych do spłacenia, wydłużenie terminu spłaty, uzyskanie dodatkowej kwoty do wykorzystania na dowolny cel, „czysta karta” w BIK.

Kto może ubiegać się o kredyt dla rolnika?

Każdy bank przed udzieleniem finansowania weryfikuje zdolność kredytową klienta oraz sprawdza jego historię. Nie ma znaczenia, na jak długi okres zawierana jest umowa. Dzięki specjalnemu kalkulatorowi pomożemy Ci sprawdzić, czy masz wystarczająco wysoką zdolność, aby ubiegać się o pomoc finansową. Najważniejsze, aby późniejsze – comiesięczne – raty spłaty długu nie obciążały nadmiernie Twojego domowego budżetu. Żeby weryfikacja była pozytywna, najlepiej zawczasu zadbać o dobrą historię – terminowe regulowanie rachunków i brak zaległości w spłacie pożyczek. Niestety takie rzeczy z reguły uniemożliwiają skorzystanie z kredytu gotówkowego.

Kredyty dla rolników – co ze zdolnością?

Promowane szeroko finansowanie dla rolników jest ogromną szansą na rozwój gospodarstwa – w tym zakup nowoczesnego sprzętu oraz unowocześnienia procesu produkcji. Jednak, aby otrzymać tego typu pomoc, trzeba mieć wysoką zdolność kredytową. Oblicza się ją na podstawie dochodów, czyli faktur, dopłat i hektara przeliczeniowego. Niektóre banki sprawdzają również przewidywane zyski z prowadzenia danej działalności – uprawy, hodowli. Z uzyskaniem finansowania łatwiej mają te osoby, które prowadzą gospodarstwo o niezachwianej rentowności i z dużymi perspektywami na rozwój. Z racji tego, że rolnictwo to bardzo dynamiczna branża, podatna na niekorzystne warunki atmosferyczne, kredyty dla niej charakteryzują się szybką realizacją kolejnych etapów proceduralnych. W naszym przypadku wnioski przyjmowane są od ręki, a decyzja wydawana nawet w ciągu 24 godzin. Środki pieniężne bardzo szybko trafiają na konto.

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytu dla rolnika?

W naszej firmie informujemy klientów o całkowitych kosztach kredytu jeszcze przed podpisaniem umowy! Dzięki temu nie musisz obawiać się nieuczciwości ze strony kredytodawcy. Zadłużenie nie obciąży nadmiernie domowego budżetu, a świadomość konkretnej wielkości rat pozwoli na rozsądne rozłożenie kosztów. Po przeanalizowaniu Twoich potrzeb i późniejszych możliwości spłaty wspólnie poszukamy najkorzystniejszego rozwiązania z dostępnych ofert. Zaufaj nam – formalności związane z ubieganiem się o kredyt bierzemy na siebie.
W ostatnim czasie bardzo popularne stały się kredyty dla rolników na dowolny cel. To bardzo elastyczne rozwiązanie – można dowolnie dysponować środkami finansowymi. Pieniądze otrzymane w ten sposób można spożytkować np. na remont domu, zakup samochodu, wycieczkę czy sfinansowanie wesela dziecka. W zależności od tego, jaką ofertę wybierzesz – warunki uzyskania i forma pomocy mogą być odmienne.

Jakie dokumenty należy posiadać, żeby uzyskać kredyt dla rolnika?

Wbrew pozorom uzyskanie kredytów dla rolników nie wiąże się ze stosem formalności do przejścia. Podstawowym dokumentem, który należy posiadać, jest ważny dowód osobisty. Ponadto rolnik powinien okazać:

 • decyzję z Urzędu Gminy o wysokości podatku rolnego,
 • decyzję o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej NIP,
 • zaświadczenia i niezaleganiu z podatkami i ze składkami KRUS (wydane nie później niż miesiąc przed złożeniem wniosku),

w wyjątkowych przypadkach – potwierdzenie dochodu uzyskiwanego z prowadzenia gospodarstwa oraz wysokość otrzymanych dopłat unijnych.

Zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy. Zapewniamy fachową pomoc i kompleksową obsługę klienta. Pomożemy w znalezieniu najkorzystniejszej oferty, tak aby finansowanie sprostało oczekiwaniom i nie obciążało budżetu. Wiemy, że rolnictwo to bardzo dynamiczna branża, gdzie czas odgrywa ważną rolę. W związku z tym gwarantujemy błyskawiczną reakcję na każde zgłoszenie!

Średnia ocena: 4.6/5.0

Na podstawie: 36 opinii

AGENCJA FINANSOWA BANKIER

Dzięki naszym doradcom mobilnym, którzy jeżdżą do Klientów, aby pomóc im w dopełnieniu wszelkich formalności, nasi Klienci nie muszą dojeżdżać do Bydgoszczy.

Przejdź do kontaktu

© Copyright 2020 | Agencja Finansowa BANKIER